Aplikimi për pasaportë i Michael Jackson nxirret në shitje

Kanë kaluar më shumë se një dekadë që kur Michael Jackson vdiq në mënyrë tragjike, por kujtimet nga jeta e këngëtarit ende kanë goxha fitime. Sipas TMZ, aplikimi për pasaportë i artistit të ndjerë është nxjerrë për shitje dhe është vlerësuar për dhjetëra mijëra dollarë.

Bashkëngjitur me pasaportën ndodhen edhe 4 fotografi polaroid.

Advertisement

Me sa duket, Jackson humbi pasaportën e tij atë ditë, dhe duhej të plotësonte një kërkesë për një ta zëvendësuar.

Siç thekson TMZ, ka të ngjarë që ky send që i përket yllit të muzikës të marrë një vlerë marramëndëse prej 75,000 dollarë.

Michael Jackson ndërroi jetë në moshën 50-vjeçare ne vitin 2009 pas një arresti kardiak.