Albumi më i mirë i 2018-ës sipas BILLBOARD USA është…

Pasi e nominuan si “Gruaja e Vitit”, revista muzikore amerikane Billboard, i ka dhënë një tjetër titull prestigjoz artistes Ariana Grande duke përzgjedhur albumin e saj “Sweetener” si më të mirin të publikuar në vitin 2018. 

Ashtu si çdo vit redaksia ka përpiluar klasifikimin me disqet e preferuar dalë këto 12 muajt e fundit. Veç Arianës shfaqen edhe projektet e  Cardi B, Camila Cabello e shumë të tjerë…

Advertisement

Për më tepër ja tek e keni dhe TOP 10 e plotë përpiluar nga Billboard USA:

1. “Sweetener”, Ariana Grande

2. “Invasion Of Privacy”, Cardi B

3. “Golden Hour”, Kacey Musgraves

4. “Daytona”, Pusha T

5. “Dirty Computer”, Janelle Monáe

6. Black Panther Soundtrack, artisti vari

7. “Astroworld”, Travis Scott

8. “Camila”, Camila Cabello

9. “Vibras”, J Balvin

10. “Everything s Love”, The Carters