Adele si Borëbardha apo si Mbretëresha e Ligë?

Adele po na jep emocione të mëdha të Disney-t në një pamje paraprake nga videoklipi i saj i radhës.

Në Instagram, këngëtarja ndau një foto nga muzika e saj e ardhshme “Oh My God”, kënga e pestë nga albumi i saj i ri “30”. Adele mahnit me një fustan prej sateni të kuq me shpatulla, i plotësuar nga një gjerdan me shtresa diamanti. Buzët e saj janë lyer me ngjyrë burgundy, e cila përputhet në mënyrë të përkryer me mollën që ajo mban në mënyrë të pasigurt në dorë, si dhe me thonjtë e saj të lëmuar në mënyrë perfekte.

Advertisement

Fotoja i bëri fansat në rrjetet sociale ta krahasojnë këngëtaren me personazhe të ndryshëm nga klasikja e Disney “Borëbardha” në një seri postimesh gazmore.

“Kjo pamje të jep idenë e Borëbardhës me një prekje nga mbretëresha e keqe,” shkroi një përdorues në Twitter .

Adele si Borëbardha apo si Mbretëresha e Ligë?

Të enjten, më 6 janar, Adele i befasoi fansat në vitin e ri me lajmet për videoklipin e saj të radhës, premierën e së cilës do ta ketë më 12 janar.

Ky është videoklipi i dytë i publikuar nga albumi i saj rekord “30”. Albumi i saj i parë në gjashtë vjet. Ajo hodhi këngën e parë nga albumi, “Easy on me”, në mes të tetorit, më pak se një muaj përpara daljes së tij më 19 nëntor 2021.

Ndërsa Adele është e njohur gjerësisht për baladat e saj prekëse për dashurinë, dhimbjen dhe të gjitha emocionet në mes, “30” është frymëzuar nga një lloj tjetër dashurie. Në një intervistë për American Vogue , ajo zbuloi se albumi ishte si një letër dashurie për djalin e saj nëntë vjeçar, Angelo, në përpjekje për ta bërë atë të divorcohej nga babai i tij , ish-i saj Simon Konecki.

“30” është albumi më i shitur i vitit 2021. Albumi ka shitur mbi 600,000 kopje, me 80% të shitjeve të CD dhe vinyl krahasuar me transmetimin, raportoi BBC.