Fansat e konsiderojnë ‘të sikletshëm’ dhe kritikojnë klipin në nder të David Bowie

Zendaya, Willow Smith dhe Kiernan Shipka performuan hitin “Changes” të David Bowie në nder të ditës që do të shënonte 75-vjetorin e tij, por fansat e kanë konsideruar si “të sikletshëm”.

Në një klip të shpërndarë nga llogaria e revistës W në Instagram të shtunën, vajzat shihen duke lexuar pjesë të hitin të vitit 1972, por njerëzit duket se e kanë konsideruar si mungesë respekti për ikonën e muzikës.

Advertisement

“Pse po i lexoni vargjet ikonike?” shkruan shumë njerëz të habitur nga fakti që ato nuk i dinë përmendësh si çdo fans i Bowie-t. “E urrej mënyrën se si po i lexojnë,” shkroi një tjetër. Disa komentues e përshkruan klipin si “të dhimbshëm për t’u parë”, “të çmendur” dhe “të sikletshëm”.

Fansat e konsiderojnë ‘të sikletshëm’ dhe

Bowie u nda nga jeta në vitin 2016 pas një beteje me kancerin.