Neymar është një nga futbollistët më të paguar në botën e futbollit.

Kohët e fundit, super ylli që i kushtoi Paris Saint-Germainit rreth 222 milionë euro, është bërë imazh i zinxhirit të kompanisë së modës C&A.

Advertisement

Ai dhe e dashura e tij, modelja Bruna Marquezine mund të shihen duke u puthur, përkëdhelur dhe shkrepur poza në reklamën më të fundit për të brendshmet, me rastin e “Ditës së të Dashuruarve” (që në Brazil festohet më 12 qershor).

Kujtojmë se 26-vjeçari është njohur me 22-vjeçaren në festën e karnavaleve në Rio de Janeiro në vitin 2012.