Në një mbrëmje plot me fjalime, fustane në tapetin e kuq, dhe gjithë çmimet, janë gjithashtu ato momentet e veçanta që dashur padashur iu shpëtojnë radarëve.

Kështu, ja ku i keni 12 momente më të çuditshme dhe qesharake që kanë ndodhur në 90-vjetorin e ndarjes së çmimeve Oscar.

Advertisement

Momenti kur Jennifer Lawrence donte të fluturonte në Tapetin e Kuq

…dhe të ngjitej mbi karriket…

…dhe të pinte verë të bardhë duke biseduar me Salma Hayek…

…dhe të pinte përsëri verë të bardhë dhe t’i pëshpëritste diçka në vesh Meryl Sleep

…dhe të tallej me Emma Stone pasi Jimmy Kimmel rikujtoi një moment nga eventi i vitit të kaluar ku filmi “La La Land” u ngatërrua me “Moonlight” për të fituar një Oscar. Kimmel u shpreh: “Këtë vit, pasi t’ju themi emrin, mos u çoni përnjëherë, por na falni një minutë kohë”.


Kur Ansel Elgot kërceu ngjitur me Emma Stone…

…dhe përsëri ngjitur Andra Day-t.

Kur Tiffany Haddish kaloi litarër në tapetin e kuq për t’i dhënë një përqafim Meryl Streep.


Kur ribashkimi i Nicole Kidman dhe Sandra Bullock, fali emocione “magjike”. Rikujtojmë që aktoret kanë qenë pjesë e filmit Practical Magic (1995).

Momenti kur Danai Gurira dhe Lupita Nyong i pëshpëritën diçka në vesh Daniel Kaluuya (në të njëjtën kohë).

Kur Tiffany Haddish veshi të njëjtin fustan që kishte edhe në SNL.
…dhe kur ajo dhe Maya Rudolph hoqën këpucët për të t’i zëvendësuar me pandofla. Sa të rehatshmeee…