Zvicra e nis me këmbë të mbarë Botërorin/ Kameruni dhuron spektakël, por nuk di të shënojë!

Zvicra e nis me “këmbë” të mbarë rrugëtimin në Kupën e Botës Katar 2022, ndërsa ia ka dalë të fitojë një ndeshje shumë të vështirë përballë Kamerunit.

Përfaqësuesja zviceriane mori fitoren minimale 1-0 dhe momentalisht edhe kreun e Grupit G, ndonëse ende nuk është luajtur sfida mes Brazilit dhe Serbisë.

Advertisement

Pjesa e parë e këtij takimi u mbyll pa gola, megjithatë vlen të theksohet se ekipi kamerunas pati disa raste të mira për të shënuar, por pa mundur të finalizonin siç duhej.

Nga ana tjetër Zvicra mundi që të marrë avantazhin dhe të shënojë golin e vetëm të kësaj sfide në minutën e 48’ kur Embolo shënoi pas një asisti nga Xherdan Shaqiri. Ndërkohë vlen të theksohet se edhe Granit Xhaka bëri një performancë të mirë në takimin debutues në Katar 2022.

Pas ndeshjes së parë Zvicra ka 3 pikë, ndërsa Kameruni ka zero pikë.