Zbulohet vajza shqiptare që i theu zemrën Drake!

Ditën e djeshme këngëtari Drake, ka lançuar këngën e tij më të re ‘Polar opposites”, dhe ka qenë personazhi më i komentuar në mediat shqiptare.

Ai shfaqet në klip bashkë më miqtë e tij të veshur me një xhaketë të kuqe me shqiponjë, simbolin kombëtar të Shqipërisë.

Advertisement

Në pjesën më të madhe të këngës ata luajnë poker dhe bilardo, në një anije në det.
Drake në këngën e tij flet për një vajzë që e bllokon atë në çdo platformë sociale që ai përdor si kontakt me të dhe emri i vajzës është Mariana.

“Mariana ma theve besimin
Pse duhet të dëgjosh propagandën?
Sapo thyem akullin dhe tani të dyja po largoheni
U tregova i sjellshëm, nuk të kuptoj
Duhet ta lësh motrën tënde të jetë zëri i arsyes
Ose po e lexoj gabim mesazhin tënd
Ose thjesht veprimet e tua po më mashtrojnë”

Drake në tekstin e këngës së tij, kalon në dy ekstreme, nga interesi në injorim dhe e bën këtë për të kaluar dhimbjen që i ka shkaktuar kjo marrëdhënie.

Ai gjithashtu flet edhe për krizën e vazhdueshme në Kosovën e Veriut me Serbinë duke thënë:

“Nuk e di se si i bëjnë gjërat në Prishtinë. Unë thjesht e di që tensioni po rritet”.

Vajza që mendohet se Drake i ka dedikuar këngën është Mariana.

Ajo punon si Fashion Designer por është nga Tirana. Mariana ka studiuar në Londër për Farmaceutikë, më vonë u zhvendos ne Los Angeles e më pas në New York ku punon si Fashion Designer. Aktualisht ajo jeton në New York ku ka edhe brand-in e saj.

Mariana ka qenë shoqja e ngushte e Jorja Smith, ajo është ish-e dashura e Drake. Dyshohet që Mariana është njohur me reperin, prej mikeshës së saj.

Drake nga Mariana mesa duket njohu dhe e pëlqeu shumë vendin dhe kulturën tonë.