Ylli i ‘Euphoria’, Sydney Sweeney, flet për ‘traumën e të paturit një gjoks të madh’.

Sydney Sweeney është bërë shpejt një nga aktoret më të kërkuara në industrinë e filmit.

Fiziku i saj mahnitës dhe performanca e spikatur si Cassie në serialin e HBO “Euphoria” e kanë katapultuar aktoren në majat e Hollywood-it.

Advertisement

Aktualisht 25-vjeçarja është duke xhiruar një komedi të re romantike të titulluar “Anyone But You”.

Së fundmi ajo u shfaq në një reklamë për Frankies Bikinis.

Megjithatë, jo gjithçka ka qenë e lehtë për aktoren.

Në një intervistë për New York Post, 25-vjeçarja tha se “kishte gjoks përpara vajzave të tjera dhe kjo e ka bërë të ndihet e përjashtuar”.

Më parë, ajo ka treguar se si është bullizuar si “e shëmtuar” online.

Duke ditur se ndryshimet fizike ndodhin në periudha të ndryshme për të gjithë, situata e Sweeney është një realitet që e kanë përjetuar shumë gra në gjithë botën.

Pas intervistës së saj, shumë gazetare dhe njerëz të medias i dolën në mbrojtje dhe thanë se e kuptonin.

“Gjinjtë e mi filluan të dukeshin kur isha 10 vjeç dhe ka qenë një eksperiencë traumatike në shkollë. Të kuptoj shumë mirë”, u shpreh Kristin Special, për shembull, një gazetare.