VIDEO/ Lëkundjet zgjatën mbi një minutë, pamje të reja nga tërmeti i fuqishëm në Turqi!

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.8 ka goditur në orët e para të mëngjesit Turqinë Lindore.

Sipas mediave turke paslëkundjet kanë qenë të shumta mbi 50 të tilla dhe disa prej tyre me magnitudë mbi 6.5 ballë të shkallës rihter.

Advertisement

Një zhurmë e madhe është dëgjuar, ndërsa ndërtesat janë shembur në pak sekonda. Në videon e mëposhtme të hapur nga kamerat e sigurisë në një lokal shohim termetin e fuqishëm i cili ka zgjatur më shumë se një minutë.