Tag: politike

Grida Duma e ftuar në You&Me. Intervista e plotë (VIDEO)

Në një intervistë shumë natyrale me Julkën dhe Arditin në radio ENERGY, Grida Duma ka folur për disa nga temat më aktuale në vendin...

Kastro Zizo seriozisht ne politikë?!

Është personazh mjaft i njohur në Shqipëri, dhe dihet po kështu sa troc i thotë gjërat. Ndaj deklarata e tij e fundit ndoshta duhet...

Këto janë ngjarjet më të rëndësishme për Shqipërinë në 2017-ën!

Viti 2017 ishte viti që humbëm shumë figura të dashura që i kanë dhuruar shumë publikut shqiptar. Përmendim këtu humbjen e shkrimtarit të mirënjohur, Dritëro...

Ori Nebijaj flet hapur: “Më kanë ngacmuar seksualisht dhe jo vetëm...

Kohët e fundit flietet kudo për ngacmimet seksuale në vendin e punës. Kjo problematikë u përhap në masë pas skandalit që “plasi” në Hollywood”...

Tiranë | Vollfarth apelon për dialog politik

"Partitë politike duhet të kenë dialog dhe ndërveprim për të bërë të pamundurën për rritjen e besueshmërisë dhe ligjshmërisë së KQZ-së", theksoi të martën...

Tiranë | Rama: qeveria të mos përfshihet në punët e KQZ-së

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama deklaroi se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është institucioni që duhet të administrojë zgjedhjet në mënyrë të pavarur nga...

Itali | Grillo nuk pranon qeveri teknokrate

Beppe Grillo përjashtoi mundësinë që Lëvizja 5 Yjet të mbështesë një qeveri teknokrate për të kapërcyer pikën e bllokimit politik. ''Lëvizja M5S nuk do...

Tiranë | Mirel: katër elementë të rëndësishëm për integrimin

Drejtori për Zgjerimin në Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian Pierre Mirel , tha se "konsensusi i gjerë politik, miratimi i legjislacionit të nevojshëm, zbatimi...
Advertisement

Recent Posts

Advertisement