fbpx

Tag: LULZIM BASHA

Opozita, gati për protestën e katërt dhe “vendimtare”

Pasditen e kësaj të shtune, në Tiranë do të zhvillohet protesta e katërt e madhe e opozitës së drejtuar nga Lulzim Basha dhe Monika...

Pavarësia bashkon politikën shqiptare dhe kosovare! Ja urimet e politikanëve

Në 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës politika shqiptare dhe ajo kosovare janë bashkuar me urimet e tyre për këtë vit jubile. Në Prishtinë është mbajtur...

Analiza gjermane: Këto janë katër arsyet pse i humbi zgjedhjet Basha

Lideri demokrat, Lulzim Basha thotë se zgjedhjet u manipuluan masivisht, por një analizë gjermane thotë se shkaqet për humbjen e thellë të demokratëve janë...

Selami sulmon Bashën: Ke humbur shansin, do t’i rikthej PD-së madhështinë...

Eduard Selami, i vetmi në garë kundër Lulzim Bashës në “betejën” për drejtimin e PD-së duke shprehur gjithë kritikat e tij për mënyrën se...

Nuk do ta besoni kush e vendosi parullën “Basha ik” në...

Mbrëmjen e 26 qershorit, në hyrje të selisë së Partisë Demokratike u shfaq një parullë e madhe ku shkruhej “Basha ik”. Ky veprim kishte...

Deti me koncesion, Greqia kërkon naftë në zonën e diskutueshme me...

Qeveria greke ka dhënë me koncesion kuadratet detare dhe tokësore në zonën e veriut deri në Peloponez nëpërmjet një marrëveshje të nënshkruar në Athinë...

Rama: Nisi epoka e re

“Më 25 qershor do të fitojë Partia Socialiste, por sot ka fituar e gjithë Shqipëria, kanë fituar socialistët dhe demokratët dhe njerëzit e zakonshëm...

Mbyllet çadra, Basha: Marshim drejt zgjedhjeve

Rreth orës 21:30 minuta, Lulzim Basha nisi fjalën e mbylljes së çadrës së protestës. Në fjalën e fundit para mbështetësve të tij dhe në...