fbpx

Tag: Derbi

Partizani fiton derbin dhe shpallet kampion pas 26 vjetësh

Pas 26 vitesh pritje, Partizani ia ka dalë të rikthehet te titulli kampion, festën për të cilin e ka nisur pikërisht në përfundim të...

Derbi, vetëm me tifozë “të kuq”

Derbi i 149 mes Partizanit dhe Tiranës do të jetë një çudi më vete. “Të kuqtë” e presin Tiranën si në shtëpi në stadiumin...