S’ka më dyshime! Zbulohet emri i Princit të Anglisë

Pas shumë dilemash se si do të quhej princi më i ri i Britanisë, Duka dhe Dukesha e Kembrixh kanë vendosur që fëmijën e tyre të tretë ta quajnë Louis Arthur Charles.

Sipas mediave britanike emrat që qarkulluan më shumë ishin Arthur, Albert, James, Frederick. Djali i dytë i çiftit lind të hënën në orën 11:01 në “St Mary Hospital in London”. Pallati Mbretëror shkroi në Twitter se vogëlushi do të njihet si lartmadhëria e tij Princi Louis i Kembrixh. Princi i ri është i pesti në radhën për fronin.

Advertisement