Shuhet në moshën 83-vjeçare aktori i njohur i “Breaking Bad”, Mark Margolis!

Aktori i Breaking Bad dhe Better Call Saul, Mark Margolis, ka vdekur në moshën 83-vjeçare.

Lajmi për vdekjen e Margolis u konfirmua nga djali i tij. Ai dha frymën e fundit në Spitalin Mount Sinai në Nju Jork, i cili ndodhej aty prej kohësh pasi ishte sëmurë. Shkaku i vdekjes së tij ende nuk është konfirmuar.

Advertisement

Vdekja e 83-vjeçarit vjen pasi Margolis u bë një imazh i njohur për miliona fansa të serialit Breaking Bad, në të cilën ai luajti Hector Salamanca.

Ai bëri paraqitjen e tij të parë si Hector ‘Tio’ Salamanca në ‘Breaking Bad’ në mars 2009 në episodin e dytë të sezonit të dytë.

Kur seriali shumë i dashur përfundoi në vitin 2013, Margolis ishte në gjendje të vazhdonte të performonte në rolin e Salamanca përmes shfaqjes spin-off Better Call Saul. Ndryshe nga performanca e tij në Breaking Bad, Margolis ishte në gjendje të luante Salamanca si një djalë i ri, përpara se të bëhej i paaftë, kur u kthye për të aktruar së bashku me Bob Odenkirk në spin-off.