Shqipëri – Moti sot, 6 Korrik 2010

Mesdita pritet të sjellë kalime vranësirash nëpër territor ku më të dukshme ato do të jenë në zonat malore të vendit. Pjesa e dytë e ditës do të largojë vranësirat e lehta nga zonat malore duke bërë që i gjithë territori të jetë me kthjellime. Në kushtet e motit të qëndrueshëm do të mbetemi në mbrëmje dhe gjatë natës. Temperaturat e ajrit do të qëndrojnë pothuajse konstante si në vlerat e mëngjesit dhe në ato të mesditës. Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe në det me shpjetësi 25 km/h nga drejtimi perëndimor ndërsa dallgëzimi në det do të jetë 2 ballë.

Advertisement