Shqipëri – Moti sot, 27 Prill 2010

Përjashtim bëjnë zonat malore verilindore – juglindore ku herë pas here do të ketë edhe vranësira kalimtare. Në kushtet e kthjellimeve do të mbetemi edhe gjatë orëve të mesditës. Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me diell në bregdet dhe zonën e ulët ndërsa zonat malore do të mbeten me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Kushtet e stabilitetit atmosferik do të na shoqërojnë gjatë natës dhe deri në mëngjes. Temperaturat e ajrit do të bien me 2 – 3 gradë si në vlerat e mëngjesi dhe në të mesditës. Era do të fryjë e lehte në tokë dhe në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtim Juglindor dhe për pasojë deti do të jetë i qetë.

Advertisement