Shkodër – Identifikohet autori i plagosjes në spital

Ai mësohet se është Gjergj Pepçi, vjeç 24, banues në Shkodër, për të cilin forcat policore të qytetit të Shkodrës janë angazhuar në kapjen sa më të shpejtë në kohë. Ndërsa i plagosuri është R. Vukaj, po 24 vjeç, edhe ky banues në qytetin e Shkodrës, i cili për fat, ndodhej në mjediset e spitalit dhe është duke marrë ndihmën e duhur mjekësore. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore dhe grupi hetimor, ku nga veprimet e para të tyre, rezultoi se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta, pas një konflikti të çastit. Po kryen veprimet e duhura proceduriale e hetimore dhe materialet në ngarkim të Gjergj Pepçit, do t’i kalojnë për veprime të mëtejshme prokurorisë së Shkodrës.

Advertisement