Shihni si u veshën disa nga të ftuarit në dasmën mbretërore (Foto)

Sipas një rregulli të thjeshtë, njerëzit më pak të rëndësishëm vijnë më herët në dasmat mbretërore.

Yjet e Hollywood dhe figura të rëndësishme të artit britanik kanë filluar të zënë vend orën e fundit.

Advertisement

Të parët që u panë ishin aktori Idris Elba dhe e dashura e tij, Sabrina Dhowre.

Fill pas tyre ishte legjenda e televizionit amerikan, Oprah Winfrey, veshur me fustan rozë nga Stella McCartney.

Ish e dashura e Princ Harry-t, Chelsy Davy u pa duke u nisur drejt dasmës.

Këngëtari James Blunt dhe e fejuara e tij Sofia Wellesley.

Pippa Middleton që thuajse s’duket që është shtatzënë.

Serena Williams, shoqe e ngushtë me Meghan, dhe familja e saj, janë gati për t’u nisur.

George dhe Amal Clooney mbërritën pak momente më parë.

David dhe Victoria Beckham po ashtu.

Tom Hardy dhe Charlotte Riley

Serena Williams dhe bashkëshorti i saj, Alexis Ohanian

Aktorja Carey Mulligan

Shoqja e ngushtë e Meghan, Priyanka Chopra (djathtas)

James Corden dhe Julia Carey

Patrick J Adams dhe Troian Bellisario

/Revista Anabel/