Jennifer Lawrence vjen në rolin e një balerine ruse e cila kthehet në spiune në filmin Red Sparrow.

Filmi bashkon sërish aktoren me regjisorin e Hunger Games, Francis Lawrence, dhe bazohet në novelën e ish-oficerit të CIA-s, Jason Matthews.

Dominika Egorova (Lawrence) është një spiune e detyruar dhe trainuar nga shërbimi sekret rus të përdorë turpin e saj si një armë për të mbledhur informacione.

Shënjestra e saj e parë është një oficer i CIA-s, Nate Nash (Joel Edgerton), me të cilin bien pre e një loje joshëse si macja me miun duke vënë në rrezik karrierën e tyre dhe sigurinë e dy vendeve.

Filmi pritet të vijë neë kinema më 2 mars të këtij viti.