Rusi – Sot ditë zie kombëtare

Presidenti Dimitry Medvedev e ka shpallur ditën e sotme ditë zie kombëtare ndërsa ka thënë se personave përgjegjës u mungonte truri e ndërgjegjja. Policia arrestoi pronarin dhe menaxherin e klubit. Ka qenë një fishekzjarre e cila pas shpërthimit përhapi flakë në tavanin e ndërtesës duke shkaktuar një tragjedi. Rreth 230 persona ishin pranishëm në klub në momentin që ra zjarri ndërsa gati gjysma e tyre gjetën vdekjes ndërsa shumë të tjetër u plagosën dhe ndodhen në spital.

Advertisement