Presidenti Biden surprizon në episodin e fundit e “The Late Late Show”, James Corden: Faleminderit për gjithë gëzimin që keni sjellë…

Presidenti Joe Biden iu bashkua episodit të fundit të James Corden të The Late Late Show të enjten mbrëma.

Presidenti nuk u largua nga studio, por në vend të kësaj filmoi një video të shkurtër vlerësimi të qëndrimit tetë-vjeçar të Corden në shfaqe nga ajo që dukej të ishte Shtëpia e Bardhë.

Advertisement

Gjatë fjalimit të tij, në të cilin ai falënderoi mikpritësin 44-vjeçar për të gjithë gëzimin që sipas tij ka sjellë në shtëpitë e gjithë Amerikës.

Biden iu bashkua disa shfaqjeve filmike dhe televizive duke përfshirë shokun e tij të vjetër Tom Cruise, i cili performoi në skenën muzikore të Lion King me moderatorin, si dhe Will Ferrell dhe Harry Styles.

Corden u duk i befasuar kur pa një video-mesazh nga Biden, dhe ai tha ‘Stop’ i tronditur pasi pa pamjet e Shtëpisë së Bardhë. Ai ishte aq i emocionuar, saqë uli kokën në tryezën e tij, ndërsa Presidenti filloi t’i drejtohej.

Biden e përgëzoi atë për ‘drejtimin e tij të pabesueshëm’ të ‘1200 shfaqjeve në tetë vjet’.

Në vitin 2022 Corden vizitoi Shtëpinë e Bardhë, ku ai luajti rolin e një praktikanti komik dhe asistenti të Bidenit.

Në klipin e ri, Biden shprehet për Corden: “Jam i befasuar që ke duruar tetë vjet në çdo punë!”

“Dhe një falenderim i veçantë që nuk më kërkove kurrë të këndoja në makinë”, shtoi Biden duke qeshur.

Klipi përfundoi me pamjet nga udhëtimi i mëparshëm i Corden në Shtëpinë e Bardhë, ku tregohej ai dhe Biden duke vënë të dy një palë syze dielli aviator të preferuarat e Presidentit.

‘Do të na mungosh, shok. Mezi pres të shoh se çfarë do të bëni më pas”, përfundoi Biden me një shënim të këndshëm.

Corden u trondit sërish teksa kamera iu kthye dhe publiku shpërtheu në duartrokitje.

“Kjo është e mahnitshme!” tha ai.