Polemikat shoqërojnë foton e Kamala Harris në kopertinën e “Vogue”

Kamala Harris fiton kopertinën e lakmuar të “Vogue”, por debutimi i zëvendëspresidentes së re të SHBA-së në revistën ikonë të modës ka shkaktuar jo pak polemika.

“Harris në “Vogue” i la të habitur fansat e saj, sepse ata nuk e respektojnë atë duke “zbardhur” lëkurën e saj dhe duke u fotografuar me të dashurat “Converse” në këmbë dhe çorape të bardha”, ishin disa komente të çuditshme të mbledhura në Twitter.

Advertisement

“E mundur? Nuk është në përputhje me standardet e Vogue”, u ankuan mbështetësit e senatores për Anna Wintour.

“Nuk është ajo për të cilën ranë dakord”, raportoi gazetari i “New York”, Yashar Ali, në faqen e mikroblogjeve, në lidhje me polemikat e brendshme midis revistës dhe stafit të Harris për foton e zgjedhur për kopertinën.

Pak më vonë, “Vogue” publikoi një imazh tjetër, më pak të rastësishëm, ku Harris paraqitet me një kostum “Michael Kors” bojëqielli me pantallona dhe mbishkrimin “Zonja Amerikë”.

Por dëmi u bë.

“Wintour duhet të ikë”, komentoi një fans, duke krahasuar kopertinën e” Vogue “me atë të kushtuar Harris nga “Elle” në nëntor dhe duke shtuar kritikat e pandjeshmërisë ndaj çështjeve të racës, drejtuar muajt e fundit “mbretëreshës së modës”.

Nëse Harris është vërtet e pakënaqur, ajo ende nuk e ka komentuar.