“Patriotë patatinash”, revoltohet Dojna Mema: Kemi të njëjtat probleme si 100 vjet më parë!

Shumë personazhe të njohur kanë uruar sot Ditën e Pavarësisë me foto kuq e zi, flamuj dhe këngë patriotike.

Mirëpo, ndryshe nga të tjerët, moderatorja Dojna Mema ka dhënë në Instagram një mesazh të gjatë. Ajo është shprehur se nuk është mirë me qenë shqiptar, kur ke po të njëjtat probleme si 100 vjet më parë.

Advertisement

Krahas një imazhi me disa rreshta të Faik Konicës, Dojna shkruan:

“Sot është dita kur zgjohet një lloj katergorie “patriotësh” patatinash që e bëjnë qesharak patriotizmin në vetvete.

Fjalët e Konices janë shkruar në 1900-en, kështu që kursejeni “O sa mirë me ken shqiptar” e lloj-lloj teprimesh të tilla sepse nuk është mirë ‘me ken shqiptar’ kur ke po të njëjtat probleme si 100 vjet më parë.”