OLIVIA RODRIGO zbulon tracklistën e “SOUR”

Albumi i parë i shumë pritur i Olivia Rodrigo, tashmë ka një titull dhe një datë publikimi. 

“Sour” do të jetë i disponueshëm në të gjithë botën duke filluar nga 21 maji! Tracklista e plotë di të jetë kjo: 

Advertisement

1. Brutal
2. Traitor
3. Drivers License
4. 1 Step Forward. 3 Steps Back
5. Deja Vu
6. Good 4 U
7. Enough for You
8. Happier
9. Jealousy. Jealousy
10. Favorite Crime
11. Hope Ur Ok

Duke folur për këngën e saj më të fundit “deja vu”, Olivia shpjegoi: “Koncepti i déjà vu gjithmonë më ka magjepsur dhe mendova se ishte interesante të flisja për të në një këngë për kompleksitetin e emocioneve pas përfundimit të një marrëdhënieje. Unë fillova ta shkruaja dhe regjistroja “deja vu” vjeshtën e shkuar dhe e kam shijuar vërtetë shumë procesin e krijimit të melodive të ndryshme dhe “tapetin” zanor që dëgjoni përgjatë gjithë këngës”.  

Kënga shoqërohet nga një video zyrtare e xhiruar në Malibu Beach, drejtuar nga Allie Avital, me pjesëmarrjen e Talia Ryder. Shikojeni më poshtë!