“O Zot!” Momentet e lëkundjeve të tërmetit në Turqi! Zhurmë e madhe, ndërtesat shemben në pak sekonda…

Një tërmet me magnitudë 7.8 ka goditur në orët e para të mëngjesit Turqinë.

Pasgoditje me magnitudë 6.5 dhe 6.4 ballë kanë ndodhur në Gaziantep.

Advertisement

Një zhurmë e madhe është dëgjuar, ndërsa ndërtesat janë shembur në pak sekonda. Këtë e tregon një prej videove të xhiruara nga qytetarët në momentet e lëkundjeve.