Nicki Minaj duket si mbretëresha e natës në videoklipin e këngës së saj më të re, “Light Up My Body”. Këngëtarja 34-vjeçare kishte veshur një bikini lëkure dhe kishte vënë një maskë në fytyrë, në klipin ku merr pjesë edhe DJ David Guetta dhe reperi Lil Wayne.

Videoja ka regjinë e 45-vjeçarit Benny Boom.