Në Itali e bëjnë të sigurt: Chiara Ferragni dhe Fedez janë ndarë!

Historia mes Fedez dhe Chiara Ferragni thuhet se ka marrë fund, tashmë përfundimisht.

Kështu raporton ‘Dagospia’, sipas të cilës reperi është larguar nga shtëpia e tij në Milano të dielën e kaluar dhe nuk u kthye më. Thuhet se kësaj situate që kishte nisur prej disa kohësh, që nga Festivali i Sanremos 2023, vendosi t’i japë fund Fedez.

Advertisement

Vitin e kaluar, pas Sanremos, thashethemet për një ndarje mes të dyve ishin të shpeshta. Reperi u puth në buzë me Rosa Chemical, kur në qendër të vëmendjes duhej të ishte vetëm gruaja e tij, bashkë-prezantuese e mbrëmjes së parë dhe të fundit të Sanremos, duke shkaktuar një çarje, në këtë pikë të pashërueshme në martesë.

Sipas asaj që raportoi ‘Dagospi’a, sipërmarrësja digjitale do të kishte marrë vendimin të distancohej nga bashkëshorti i saj, pasi gjatë rastit të Pandoros, ai nuk e mbështeti siç e priste: “Fedez u tregua më pak bujar, duke e akuzuar se problemet e saj ligjore kishin gjithashtu efekte negative në biznesin e tij. Një lojë akuzash në të cilën Fedez ngriti tonin e konfliktit ndërsa ajo u përpoq të mbante situatën nën kontroll” lexojmë në gazetën e Roberto D’Agostinos. Për më tepër, Fedez do të kishte bërë gjithashtu një udhëtim në Miami me ndihmësin e tij, pas së cilit ai thuhet se u largua përgjithmonë nga shtëpia.

Vetëm javët e fundit, fotot e të dyve në ditën e Shën Valentinit, një darkë në Milano, kishin bërë të supozohej se kriza e përfolur kishte përfunduar. Megjithatë, ka shumë të dhëna në mediat sociale, të cilat çojnë në hipotezën se historia mes të dyve ka marrë fund.

Së fundmi influencuesja ka ndryshuar foton e profilit, duke zgjedhur një në të cilën nuk është bashkëshorti i saj, ndërkohë më pas ka postuar një foto në Instagram në të cilën tregon dorën pa unazë.

Detaje, të cilat, megjithatë, në ndërtimin e një historie, rreshtat e parë të së cilës janë shkruar tashmë vitin e kaluar, marrin padyshim një vlerë më të madhe, duke përvijuar etapat e një historie të destinuar të përfundonte disa kohë më parë dhe që deri tani ka ruajtur një ekuilibër, megjithëse të lëkundur.