Ndahet nga jeta aktori shumë i dashur për publikun (Foto)

Aktori i famshëm i humorit u nda papritur nga jeta  të hënën në moshën 65 vjeçare.

Harry Anderson u gjend pa jetë në shtëpi në Asheville dhe ende nuk dihet shkaku i vdekjes. Ai do të mbahet mend për rolet e tij të njohura, ku njëri prej tyre është  ai i Harry T.Stone në serinë “Night Court” në mesin e viteve ’80.

Advertisement

Anderson nuk ishte vetëm aktor komedian, por edhe prestigjator (magjistar).