Reperi amerikan Kendrick Lamar ka sjell edhe me videoklip këngën “Love”, në bashkëpunim me Zacarin.

“Love” është pjesë e albumit të tij të fundit “DAMN”.

Ky videoklip vjen pas projekteve të suksesshme “Loyalty”, “DNA”, dhe “Humble”. Ai është i nominuar për shtatë çmime Grammy, përfshirë edhe për albumin e vitit, incizimin e vitit, dhe videoklipin më të mirë.

Advertisement