Mirditë – Arrestohet një person për armëmbajtje pa leje

Arrestimi i tij u bë pas një kontrolli të ushtruar prej tyre në superstradën Lezhë-Shkodër, në mjetin e tij me targa MR 2148 A, brenda të cilit iu gjet dhe bllokua konkretisht me cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatike me krehër me 30 copë fishekë, pa leje. Materialet i kaluan prokurorisë së Lezhës për veprime të mëtejshme.

Advertisement