Që nga koha kur babai i saj nuk është më president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Malia Obama nuk e ka më problem të fotografohet në moment intime me të dashurin e saj, emiri të cilit deri përpara pak ditësh ishte i panjohur.

Por, mediat rozë nuk e kanë lënë të paidentifikuar të dashurin e vajzës së Barack Obamës. Rory Farquharson është emri i djaloshit nga Britania e Madhe i cili i ka vjedhur zemrën vajzës së ish presidentit të SHBA-ve.

Advertisement

Një tjetër detaj është se dy të rinjtë studiojnë së bashku në Harvard dhe nga fotot e publikuara duket se marrëdhënia e tyre po ecën mjaft mirë.