Më i paguari i Australisë në Instagram, ja sa fiton Chris për një postim!

Actor Chris Hemsworth attends the premiere of National Geographic's original series "Limitless with Chris Hemsworth" at Jazz at Lincoln Center on Tuesday, Nov. 15, 2022, in New York. (Photo by Andy Kropa/Invision/AP)

Chris Hemsworth tashmë po fiton shumë para si një yll i filmit global. Ylli i “Thor”, i cili ka më shumë se 58.5 milionë ndjekës në Instagram, mund të fitojë deri në 1,041,208 dollarë për një postim të vetëm të sponsorizuar.

Agjencia e marketingut në Melburn, Impressive, publikoi statistikat që zbulojnë ‘Top 10’ të famshmit australianë që fitojnë shumë para si influencues. Ndërkohë, fituesja e çmimit Oscar, Nicole Kidman, u rendit e 8-ta në listë. Me 9.9 milionë fansa në Instagram, aktorja 56-vjeçare merr 177,900,72 dollarë për një postim të sponsorizuar.

Advertisement

I treti në listë ishte një tjetër aktor i preferuar i Hollivudit, Hugh Jackman. Me 31.6 milionë ndjekës në Instagram, fuqia fituese e yllit të “Wolverine” vlerësohet të jetë 554,989 dollarë për një postim të vetëm të sponsorizuar.

Rebel Wilson ishte një tjetër emër i madh i Hollivudit që hyri në listën e ndikuesve të famshëm. 44-vjeçarja u rendit në vendin e 7-të me 11.1 milionë ndjekës, që do të thotë se ajo mund të fitonte 196,146.95 dollarë për një postim të paguar.

I renditur në vendin e pestë në listë është këngëtari Troye Sivan. Ai ka fituar 15.3 milionë ndjekës në Instagram, kështu që ai mund të tërheqë rreth 276,352.08 dollarë për një postim të sponsorizuar.

Në listën e 4-të është edhe aktorja dhe modelja 38-vjeçare Ruby Rose. Me 22.8 milionë ndjekës në Instagram, ajo mund të fitojë 401,417 dollarë për një postim të vetëm të sponsorizuar.