Maqedoni – Pergatitje per zgjedhje korrekte e demokratike

Kryeministri maqedonas ka deklaruar se janë ndërmarrë të gjitha përgatitjet politike dhe institucionale që zgjedhjet e ardhshme të jenë korrekte dhe demokratike dhe u ka bere apel te gjithe qytetareve maqedonas qe te sillen ne menyre korrekte ne zgjedhje. Deklarata e Gruevskit erdhi pas përfundimit të takimit të liderëve i cili u mbajt në Klubin e deputetëve.