MALUMA publikon #7DJ (7 Ditë në Jamaica)

Albumi i ri i Maluma # 7DJ (7 Días En Jamaica) është kolona zanore e shtatë ditëve që ai kaloi në Xhamajka para-pandemisë.

Seti me shtatë këngë është qartazi i frymëzuar nga ritmet tropikale, dancehall dhe reggae që shkrirë bukur me tingujt e njohur reggaeton-pop. Artisti kolumbian e publikoi këtë album të ri dje (28 janar), në ditëlindjen e tij. Kujtojmë se vetëm disa ditë më parë ai postoi një mesazh të paqartë në mediat sociale dhe i bëri fansat të mendonin se ai mund të bëhej baba. Fotoja që ai ndau ishte duke puthur barkun e dikujt që kishte të shkruar # 7DJ. 

Advertisement

“Foshnja” rezultoi të ishte albumi i tij i fundit, i cili është pasuesi i atij të vitit 2020 Papi Juancho. “Unë do të jem një baba dhe ky do të jetë fëmija im i pestë sepse është albumi im i pestë”, u tha Maluma më shumë se 100,000 njerëzve që u lidhën në një Live në Instagram . “Ky album supozohej të dilte përpara Papi Juancho, por duke qenë se nuk mund të regjistronim dot videot muzikore për shkak të COVID-19, publikuam më parë Papi Juancho.” 

Bëhuni gati për vibe xhamajkian dhe zhvendosuni për 7 ditë :p