Malesi e Madhe – Arrestohet 51 vjecari, kultivonte bime narkotike

Fran Prekuli 51 vjeç, lindur dhe banues në fshatin Bratosh, Komuna Kastrat të rrethit Malësi e Madhe u ndalua nga policia, pasi gjatë një kontrolli të ushtruar në banesën e tij nga forcat policore u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 312 gramë bimë narkotike të dyshuar si kanabis ativa. Sipas policisë, Prekuli ka qenë edhe më përpara i dënuar për kultivim të bimëve narkotike.