Kujtim Prodani ndërron jetë si pasojë e Covid-19

Kantautori i njohur, Kujtim Prodani ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare si pasojë e Covid-19.

Prej disa ditësh Prodani po luftonte me sëmundjen i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ku po merrte trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Advertisement

Lajmin e ndarjes nga jeta e kanë bërë publik të afërmit e tij përmes një statusi në rrjete sociale.

Kujtim Prodani ndërron jetë si pasojë e Covid-19

Në fund të dhjetorit, vetë këngëtari, përmes një fotoje ku shfaqej në reaminacion me maskë oksigjeni në fytyrë, njoftoi se po luftonte me Covid-19.

Kujtim Prodani, djali i artistëve Anita dhe Agim Prodani ishte aktiv në krijmtarinë dhe pjesëmarrjen në festivale të ndryshme muzikore.