John Travolta zbulon gabimin historik në filmin “Once Upon A Time in Hollywood”

John Travolta aktualisht është në rrugën e fushatës së çmimeve për “The Fanatic”, por ai është duke bërë më shumë lajme duke folur për Quentin Tarantino sesa për performancën e tij.

Aktori tha javën e kaluar ai është i gatshëm për t’u ribashkuar me regjisorin e tij “Pulp Fiction” dhe tani ai po kërkon një gabim historik në filmin e fundit të Tarantino, “Once Upon A Time in Hollywood”.

Advertisement

Duke folur për The Wrap gjatë një seance Q&A, Travolta theksoi një gabim historik në skenarin e Tarantino kur ishte fjala për përfaqësimin e aeroplanit.

“Leonardo [DiCaprio] po shkon në shtëpi nga Italia ose kudo ku ishte, dhe narratori thotë se mori një 747,” tha Travolta. “Epo, 747 pati fluturimin e tij provues në shkurt 1969, por ai hyri në shërbim në janar 1970. Ata janë nëntë muaj gabim! Ai do të duhej të ishte në një Boeing 707!”

Skenari “Hollywood” i Tarantinos është trillim historik (mjafton të shihni fundin e filmit), kështu që nuk që gabimi i aeroplanit nuk duhet të jetë i pafalshëm.

Travolta pranoi se e vetmja arsye pse ai vuri re gabimin është sepse ai është “i fiksuar pas aviacionit”. Aktori rikujtoi të jetonte në Hollyëood gjatë së njëjtës epokë që filmi i Tarantino përfaqëson.

/Prive.al/