Jodie Foster merr Palmën e Artë për Karrierën

Aktorja Jodie Foster do të marrë Palmën e Artë për Karrierën në Festivalin e Filmit në Kanë i cili do të mbahet nga 6-17 korrik.

Aktorja, regjisorja dhe producentja amerikane do të jetë e ftuara e nderit në ceremoninë e hapjes, të martën më 6 korrik në skenën e ”Palais des festivals”. Në vitet e fundit të njëjtin çmim nderi e kanë marrë Jeanne Moreau, Bernardo Bertolucci, Jane Fonda, Jean-Paul Belmondo, Manoel de Oliveira, Jean-Pierre Léaud, Agnès Varda dhe Alain Delon

Advertisement