Indi – 43 të vdekur nga moti i keq

Lajmin e bëjnë të ditur mediat ndërkombëtare, sipas të cilave reshjet e dendura kanë shkaktuar edhe nje bilanc tragjik, prej 43 të vdekur e 70 të plagosur. Ndërkohë, erërat e forta kanë rrëzuar edhe disa pemë dhe shtylla të tensionit të lartë në shtetet në fjalë.

Advertisement