Fustani i famshëm rozë i Marilyn Monroe shitet për shumën marramendëse!

Një fustan rozë ‘Pucci’ i veshur dikur nga ikona e ndjerë e Hollivudit, Marilyn Monroe, u shit për një rekord prej 325,000 dollarësh në eventin e Julien’s Auctions. Fustani me mëngë të gjata prej mëndafshi shënoi një rekord të ri botëror për fustanin më të shtrenjtë “Pucci” të shitur në ankand.

Ankandi, i cili fitoi gjithsej 4 milionë dollarë, shfaqi një sërë artikujsh të tjerë që dikur ishin në pronësi të Monroe, duke përfshirë kostumet e filmit, grimin, veshjet e legjendës së ndjerë si dhe qindra artikuj që themeluesi i ndjerë i revistës Hefner la në pronën e tij pas vdekjes së tij në shtator të vitit 2017 në moshën 91-vjeçare.

Advertisement