Edhe një këngë tjetër e Eminem-it arrin shifrën historike të klikimeve në Youtube

Eminem gëzoi një rritje të madhe të klikimeve dhe shkarkimeve të këngëve javën e kaluar pas performancës së tij befasuese të “Lose Yourself” në Oskar, por kjo nuk është kënga e vetme në katalogun e tij të pasmë për të përfituar nga vëmendja e përtërirë.

Hiti i reperit “Rap God” i vitit 2013 sapo arriti në një moment historik të madh, pasi videoja e tij muzikore ka tejkaluar 1 miliard shikime në YouTube.

Advertisement

Kënga, e cila arriti kulmin në numrin 7 në Billboard Hot 100 në vitin 2013, shënon videon e tretë të Eminem që ka arritur 1 miliard shikime, duke u bashkuar me një çift të hiteve në krye të tabelave të vitit 2010, “Love the Way You Lie” dhe “Not Feared”.

Burimi: Forbes