”Dikur prindërit e mi pastronin zyra, kurse sot unë…” Mario sapo realizoi ëndrën e tij më të madhe

Grimieri i famshëm shqiptar, Mario, i cili është kujdesur për vite me radhë për look-un e familjes Kardashian, ka festuar dje 37-vjetorin e tij të lindjes. Vetëm disa orë më parë, Mario tregoi në profilin e tij në Instagram se këtë ditëlindje kishte realizuar ëndrrën e një jete, për të cilën kishte luftuar me aq mund për shumë vite. Falë punës së tij të palodhur, ai ia ka dalë të blejë zyra të reja në New York, zyra që dikur prindërit e tij i pastronin.

Oh Zot. Mora sot çelësat e zyrave të mia të reja në New York për ditëlindjen time të 37. U zgjova i lumtur për të ardhmen dhe i shastisur sepse kjo ka qenë ëndrra ime për 2 dekada. Kur prindërit e mi erdhën në këtë shtet, pastruan zyra si këto për vite me rradhë. Unë gjithmonë kam ëndërruar të jetoja në New York dhe të kisha zyrat e mia pranë. Sot kjo ëndërr u bë realitet…20 vite më vonë. Shikoni, e di që duket kohë shumë e gjatë, por unë jam mirënjohës për këtë udhëtim, për punën e palodhshme që më çoi këtu. Jam më i mençur tani. Kam më shumë eksperiencë. Po bëhem mashkulli që kam përfytyruar.

Ky është thjesht një hap më shumë në këtë udhëtim të gjatë. Ose më mirë të themi një copë e pazëllit. Për të gjithë artistë – Ju lutem kurrë mos hiqni dorë nga qëllimet dhe ëndrrat tuaja. Shumë njerëzve u duhen vite për të arritur ku duan. Më besoni, shpeshherë për pak kam hequr dorë. Besojini vetes, qëndroni të fortë. Faleminderit përmbështetjen gjatë këtyre viteve dhe që e bëtë ëndrrën time realitet. Ky është thjesht fillimi i një kapitulli tjetër. Ju dua të gjithëve, ok e mbylla.”-shkruan ai.

/Living/