Detaje për “Breçkat e zeza”

Këngëtari R&B, R. Kelly është duke punuar për të lançuar albumin e tij të dymbëdhjetë me titull “Black Panties”. Detaje të reja janë zbuluar për këtë projekt të ri të artistit si: lloji i albumit, fakti që albumi do të ketë edhe versionin deluxe, kopertinat e tyre si dhe të ftuarit specialë. I parashikuar të dalë në treg më 10 Dhjetor, ylli i R&B-së ka rrëfyer se ky disk e ka kthyer mbrapsht në kohët kur nisi gjithçka: “

Më duket sikur jam në një mision të ngjashëm me atë të Benjamin Button. Do t’i rikthehem shkollës së vjetër, ditëve kur R.Kelly realizoi “12 Play”, këngët seksuale të miksuara me këngët hip-hop”.

Ohhhhhh duke dëgjuar këtë nga artisti, nuk mundet veçse të presim me padurim datën 10 Dhjetor… Ndërkohë gjeni më poshtë listën e plotë zyrtare të këngëve të “Black Panties” si dhe kopertinat e nxehta të tij…

Lista zyrtare e këngëve të “Black Panties”

01. Legs Shakin’ (Featuring Ludacris)
02. Cookies
03. Throw Money On You
04. Interlude
05. Marry the Pussy
06. You Deserve Better
07. Genius
08. All The Way (Featuring Kelly Rowland)
09. My Story (Featuring 2 Chainz)
10. Right Back To My Niggas
11. Spend That (Featuring Jeezy)
12. Crazy Sex
13. Shut Up

Deluxe Edition
14. Tear It Up (Featuring Future)
15. Show Ya Pussy (Featuring Migos & Juicy J)
16. Every Position

r-kelly-black-panties r-kelly-black-panties-deluxe