Dawn publikon “86”

Dawn Richard i ka mbijetuar shpërbërjes së dy grupeve dhe në videon e saj të re për “86”, me regji të Eugene Lee Yang, reflekton mbi kohët që ka qenë pjesë e Danity Kane, mbi fëmijërinë dhe mbi vendlindjen New Orleans.

 Singëlli është marrë nga albumi i saj debutues, i pari solistik me titull GOLDENHEART, i cili është publikuar tashmë dhe renditet në vendin e 2-të në klasifikimin iTunes R&B Albums. Dawn është një artiste shumë interesante ndaj ju ftojmë të ndiqni videon e saj të re e të njiheni më nga afër me të.

[youtube=http://youtu.be/6-C_NAt6uHY&showinfo=0&rel=0]

Advertisement