Çfarë po ndodh?! Pasi theu rekord klikimesh “Despacito” fshihet nga “Youtube”

Pak ditë më parë të gjithë mediat nëpër botë shkruajtën për suksesin historik të këngës “Despacito”, e cila arriti 5 miliard klikime në Youtube, duke i cilësuar si kënga me më shumë shikime e të gjitha kohërave në kanalin e famshëm të videove.

 

Advertisement

Por, sot ajo nuk gjendet më në këtë kanal dhe po dyshohet se është fshirë nga hakerët e njohur Prosox dhe Kuroi’sh.

Ndërsa nga “Youtube” janë fshirë edhe disa këngë të tjera, po ashtu me shumë klikime si Selena Gomez, Drake, Shakira dhe Taylor Swift.