Big Brother “mbërthen” dhe fubollin, Luiz Ejlli bën bashkë shkodranë e vlonjatë…

Big Brother është kthyer në kryefjalë këto ditë, një reality show që me sa duket ka mbërthyer edhe futbollin në vend.

Një nga personazhet e këtij formati, Luiz Ejlli, ka bërë bashkë futbollistët e Vllaznisë, ku Gurishta, Marku dhe Dajan Shehi, tre futbollistët vendas të kuqebluve, nuk kanë nguruar të shfaqin mbështetjen e tyre ndaj këngëtarit.

Advertisement

Hashtagut #MeLuizin i është bashkuar edhe vlonjati Ardit Hoxhaj.

Të katërt futbollistët e Vllaznisë shfaqën mbështetjen e tyre ndaj Luizit me anë të një postimi në rrjetet sociale, pas shurmës që krijoi deklarata e tij se vuante nga një sëmundje e rëndë.