Beniada i gjen sozinë ‘Maestros’…

Në spektaklin e mbrëmshëm Luizi bëri një krahasim mes një banori të “Big Brother Vip 2” dhe një konkurrenteje të “Big Brother Vip 1.” Bëhet fjalë për Armaldon, ose siç e quajnë banorët Maestro, të cilin Luizi e krahasoi me Beniadën.

Kjo e fundit kujtojmë se nuk ka pashr debate të forta në shtëpi, por ka arritur të shkojë deri në finale.

Advertisement

Dhe në fakt diçka për të thënë e ka dhe Beniada, madje besojmë se të gjithë jemi dakord me të.

Sipas Beniadës, Maestro ngjan shumë me personazhin e njohur të “La Casa De Papel”, Berlinin (Andrés de Fonollosa), i portretizuar nga aktori Pedro Alonso.

Ish-banorja e “Big Brother Vip” e ka shprehur këtë gjë në një bisedë me Olti Currin, i cili e ndau atë në Instastory.

Beniada Nishani, një nga personat më të dashur të edicionit të kaluar, duket se po pozicionohet në kampin e Luizit. Përmes një postimi në story ku duket këngëtari Luiz Ejlli që mban një batanije për të ndihmuar Kiarën teksa ndërrohet.

Beniada shkruan në postimin e saj: “Të Dua”

Gjithashtu, kjo mbështetje për Luizin vjen dhe nga i dashuri i saj Blerti Hajdari, ku këtë e tregon përmes 2 story-ve në instagramin e tij që pasojnë njëra-tjetrën.

Ai shkruan: “është legjendë përfundimisht” dhe “pure love” përkthyer në shqip dashuri e pastër.