Bebe Rexha dhe Dua Lipa në garë për çmim në MTV Video Music Awards 2023!

Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë të vetmet shqiptare që janë nominuar për çmim në “MTV Video Music Awards” këtë vit. Ceremonia e ndarjes së çmimeve do të mbahet më 13 shtator.

Bebe është nominuar për çmimin “Bashkëpunimi më i mirë”, për këngën e saj “I’m good (Blue)”, në bashkëpunim me David Guettan.

Advertisement

Ndërsa Dua Lipa për çmimin “Kënga më e mirë pop” dhe “Koreografia më e mirë” për këngën “Dance the night”.