“Artist i shkëlqyer”, Johnny Depp i ftuar special në koncertin e Andrea Bocellit.

Tenori i famshëm italian Andrea Bocelli e vlerësoi Johnny Depp si një “aktor simpatik çarmatues” përpara koncertit të tyre së bashku.

Depp, i cili ka kaluar dy vitet e fundit duke u përgatitur për rikthimin në aktrim dhe grupin e tij pas padisë së tij për shpifje në vitin 2022 kundër ish-bashkëshortes Amber Heard, do të shfaqet si i ftuar special në serinë e koncerteve të Bocellit në Toskanë, Itali.

Advertisement

Bocelli e njoftoi lajmin në Instagram javën e kaluar, duke shkruar: “Një aktor çarmatosës simpatik që u ka dhënë jetë personazheve të panumërt ikonë në ekranin e madh, talenti muzikor i artistit të shkëlqyer është po aq i madh: një yll i vërtetë rock i dashur dhe i duartrokitur kudo”.

Më kujtohet me mall vizita e tij në shtëpinë time në Toskanë, kur luanim dhe këndonim. Fansat e tyre do të jenë të emocionuar ta dëgjojnë. Ne duam të falënderojmë Johnny që pranoi ftesën tonë: do të jetë kënaqësi ta mirëpresim atë në skenën e Teatro del Silenzio” .

Seria treditore e koncerteve, me rastin e karrierës 30-vjeçare të Andrea Bocellit në muzikë, do të zhvillohet në datat 15, 17 dhe 19 korrik. Artistë të tjerë që do të marrin pjesë janë Brian May, Ed Sheeran, Russell Crowe, David Foster dhe Kathryn McPhee, Placido Domingo, Jose Carreras e të tjerë.